Prepress
Drukarnia offsetowa firmy Pozytyw pracuje w systemie CTP (Computer-to-Plate). Proces przygotowania płyt został skonfigurowany w oparciu o urządzenia najwyższej światowej jakości. Niezawodna naświetlarka Creo Trendsetter II Quantum (Kodak) pracująca w technologii termicznej z funkcją obrazowania SQUAREspot zapewnia niedoścignioną na rynku jakość oraz dużą wydajność. Cyfrowy proces przygotowania materiałów do druku zarządzany przy wykorzystaniu serwera PRINERGY umożliwia pełną weryfikację materiałów przesyłanych do druku, ich optymalizację (refining) i zalewkowanie (trapping). Impozycja odbywa się dzięki sprzężonemu z PRINERGY oprogramowaniu PREPS, który obecnie stanowi światowy standard w tej dziedzinie.

Do weryfikacji prac przed naświetleniem form drukowych mają zastosowanie następujące metody:

  • Virtual Proofig System - umożliwiający zaawansowany podgląd prac (również zdalny)
    z dokładnością pojedynczych pikseli, tworzących punkty rastrowe, pełną ocenę wyników procesu zalewkowania, jak również podgląd przenikania się stron impozycji;
  • wydruki impozycyjne ink-jet;
  • wydruki laserowe;
  • kalibrowane wydruki próbne ink-jet ze spektrofotometryczną weryfikacją koloru
    w oparciu o Ugra Media Wedge 2.0

Proces wdrożenia technologii CTP w firmie Pozytyw przygotowano uwględniając wykonanie koniecznych kalibracji urządzeń tak, aby przyrosty punktów rastrowych (dotgain/TVI) jak i zakres odzwierciedlenia barw w procesie drukowania był zgodny z europejskimi standardami - norma ISO 12642-2. W wyniku przeprowadzonych szeregu testów, pomiarów spektrofotometrycznych i densytometrycznych oraz ich implementacji i weryfikacji uzyskano skalibrowanie toru produkcyjnego w sposób, który umożliwia klientom dostarczanie do produkcji cyfrowych (lub analogowych) odbitek próbnych zgodnych z normą ISO 12642-2 (FOGRA 27, FOGRA 29 oraz FOGRA 39) bez ryzyka, że barwy uzyskiwane w procesie drukowania będą znacząco odbiegały od barw z odbitki próbnej. W przypadku braku posiadania przez klienta wzoru kolorystycznego pracy istnieje możliwość wykonania cyfrowej odbitki próbnej na firmowych prooferach.


znakowanie odzieży

Sitodruk
Sprawdzona technika wykonywania nadruków na odzieży. Daje możliwość odwzorowania kolorów Pantone lub nadruków fotograficznych w technologii CMYK.

Haft
Polecamy go szczególnie na czapki, koszulki polo i bluzy polarowe.

Termotransfer flex i flock
Nadruki wykonane tą techniką charakteryzują się wysoką trwałością i doskonałym pokryciem kolorem, nawet ciemnych tkaninach. Brzegi nadruków są równe i niezwykle dokładne. W tej technologii możemy wykonywać nadruki jedno- lub dwukolorowe.

Druk cyfrowy na tkaninach
Pełnokolorowe nadruki na jasne i ciemne tkaniny. Nadruki charakteryzują się bardzo dużą trwałością i jakością.

szukaj w serwisie:W mediach o firmie Pozytyw:


Maszyna KBA w drukarni Pozytyw

W drukarni Pozytyw w Warszawie firma Deva-Print Sp. z o.o. uruchomiła nową pięciokolorową maszynę drukującą z zespołem lakierującym - KBA Rapida 74-5+L ALV2 CX.
Pozytyw specjalizuje się w wysokojakościowej produkcji reklamowej i akcydensowej, więc o wyborze dostawcy maszyny zadecydowały wysokie wymagania klientów. Maszyna jest wyposażona w wydłużone wykładanie 1,8 m z systemem suszenia na podczerwień i gorące powietrze, pozwalającym osiągać bardzo dobrą jakość lakierowania i wysoką wydajność produkcyjną. W celu rozszerzenia możliwości produkcyjnych drukarni i pozyskania nowych klientów maszyna została wzbogacona o pakiet CX do drukowania na podłożach o grubości do 0,8 mm.


Pozytyw
ul. Patrolowa 10
02-459 Warszawa

tel. 022 8633118, 022 8633119
022 8510218, 022 8510219
022 8634566
fax 022 8634561

e-mail: bok@pozytyw.com.pl

.:::::::. o firmie .:::::::. oferta .:::::::. klienci .:::::::. technologia .:::::::. kontakt .:::::::.